گروه قنبری

مقالات

مقالات

مقالات

انواع سیمان

سیمان تیپ 1   مازندران   در استاندارد ایران سیمان تیپ 1 به 3 دسته تقسیم میشوند که عبارتند از: 1-325 ، 1-425 ، 1—525 این تقسیم بر مبنای مقاومت 28 روزه نمونه های سیمانی است. حداقل مقاومت 28 روزه سیمان پرتلند معمولی 1-325 ، 325      3 kg / cm یا Mpa 32.5 است.

۱۳:۵۳
۸ / ۲ / ۱۳۹۹

تفاوت سیمان سفید با سیمان سیاه

برای شرح تفاوت سیمان سفید با سیاه ( یا همان سیمان خاکستری ) ابندا ماهیت سیمان و عملکرد آن را توضیح خواهیم داد . سیمان مخلوطی پودری از املاح معدنی است که پس از ترکیب با آب خود را گیرد و سفت میشود .

۱۵:۴۳
۱۵ / ۱ / ۱۳۹۹

گچ

گچ ساختمانی گرد سفید رنگی است که در انواع مختلف تولید میشود و ملات آن بیشتر به عنوان اندود به مصرف میرسد از زمان اشکانیان بناهای زیادی با تزئینات گچی به جای مانده است که نشان دهندۀ خلاقیت هنر استادکاران ایرانی است . از دوران اسلام نیز شاهکارهای گچبری فراوان و بی نظیری در سرزمین ایران وجود دارد که نمودار پیشرفت این هنر میباشد . ساختمان عالی قاپو و کاخ هشت بهشت از جمله بارزترین جلوه های تبحّر هنرمندان و استادکاران ایرانی است.

۱۴:۴۰
۱۴ / ۱ / ۱۳۹۹

سیمان

تاریخچه تا قبل از قرن نوزدهم محصولات مختلفی برای ساخت ملات آبی به کارر برده می شد . سال هاست که ایرانیان ساروج را به عنوان ملات آبی مصرف میکنند. اجزای آن به صورت مخلوط ، ترکیبات مورد نظر را به وجود می آورد. مردم روم قدیم از اختلاط یک نوع خاکستر و یا گرد و غبار آتش فشانهای نزدیک پوتزولی با آهک شکفته ، ماده ای شبیه سیمان امروزی به دست می آوردند که در برابر آب و هوا مقاوم بود . همین عمل را یونانیان با خاک سانترین و در شمال اروپا با تراس و آهک شکفته انجام می دادند. در سال 1824 م . ژوزف اسپین طرح اصلاحی خود را برای آهک آبی تحت عنوان سیمان پرتلند به ثبت رساند . این نام به علت تشابه مواد اولیه به سنگهای ناحیه پرتلند در انگلستان انتخاب شده است. امروزه سییمان پرتلند یکی از اصلی ترین مصالح چسبنده است که در حجم تولید و میزان مصرف همتایی ندارد . در ساختمانهای مدرن ، سیمان پرتلند به عنون مصالح پایه به مصرف میرسد و از آن به طور گسترده ای در صنعت پیش ساخته استفاده میشود.

۱۷:۱۹
۱۱ / ۱ / ۱۳۹۹

آسمان کشسان

سقف کشسان چیست ؟ سقف کشسان یا سقف کششی نوعی سقف کاذب دکوراتیو محسوب میشود . سقف کشسان در حدود دو دهه است که وارد ایران شده و در بدو ورود این نوع سقف کششی ، به دلیل مزایای زیاد آن ، مورد استقبال طیف گسترده ای از مردم قرار گرفته است . ویژگی • قابلیت پیاده سازی ایده ای خلاقانه و خاص • قابلیت نصب در متراژهای نامحدود • قابلیت انطباق با سطوح مختلف ، اشکال گوناگون سقف به شکل گنبدی ، مخروطی ، سه بعدی • قابلیت انطباق با دکوراسیون جدید و مدرن

۱۶:۰۳
۲۵ / ۱۰ / ۱۳۹۸
۱۵:۵۲
۱۹ / ۳ / ۱۳۹۶
مقالات ویژه
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای گروه ساختمانی مهندس قنبری محفوظ می باشد
طراحی سایت - هاستینگ - توسط سنادیتا
SANADATA | SanaCMS 12.2
دسترسی سریع
phone Logo
WhatsApp Logo