آجر

آجر,سفال,گری,بهمنی,کلینیک,تخصصی,فروش,محصولات,ساختمانی,نماینده,فروش مصالح ساختمانی در مازندران سلمانشهر,خانه مصالح معمار,مصالح ساختمانی معمار

انواع آجر-آجر گری -آجر بهمنی-خانه مصالح معمار-دفترتأمین و فروش محصولات ساختمانی-نماینده رسمی فروش-در سلمانشهر مازندران-

پنج‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۵ ۰ نظر ۶۶۱ بازدید

آجرها از مصالحی هستند که به صورت صنعتی تولید و جایگزین سنگ شده اند و در حقیقت ساخته دست بشرند ؛ سنگی دگرگون که از تغییر وضعیت خشت پدید می آید . این گروه مصالح که اولین تولید صنعتی و انبوه مصالح ساختمانی به دست بشر به شمار می آیند بر اساس نوع مواد اولیه ، روند تولید و محل مصرف به انواع متنوعی تقسیم میشوند . آجرهای رسی که اولین فراوان ترین آنها هستند قدمت چند هزار ساله دارند . با پیشرفت تکنولوژی و علم شیمی انواع بیشماری از آجر ها با کیفیت های مختلف ، ابعاد و شکل ظاهری متنوع راهی بازار مصرف شده اند.

مصارف آجر

به اعتقاد باستان شناسان اولین بار آجر در سرزمین بین النهرین تهیه شده است . به هر صورت باید آجر پس از پیدایش آتش و در آن نواحی که معادن سنگ وجود نداشته است اختراع شده باشد.

نمونه های زیبا و با عظمت کاربرد آجر در معماری ایران باستان نماینده پیشرفت درخشان ایرانیان در تولید و مهندسی کاربرد این مصالح است. در این میان میتوان از زیگورات چغازنبیل ، ایوان مدائن ، کاخ های فیروزآباد و لرستان در قبل از اسلام و همین طور مساجد جامع اصفهان و یزد ، گنبد کاووس و ارگ تبریز مربوط به دوران بعد از اسلام نام برد.

رمز توانایی آجر در خلق شگفت انگیز ترین ساختمان های تاریخ در تناسبات آن نهفته است. این ابعاد در طی زمان متحول شده و در حال حاضر با ساختار و توانایی انسان هماهنگ گردیده است.این خاصیت ، کیفیت های مهندسی بی شماری از جمله در محل اتصال دو دیوار به یکدیگر به وجود می آورد. آجرها به کمک ملات به یکدیگر متصل میشوند و سطح یک نواختی را به وجود می آورند. این ابعاد متناسب باعث شده است که این مصالح به منظور اجرای دهانه های وسیع به صورت قوس و طاق و گنبد که از زمان قبل از ساسانیان در ایران رواج داشته است ، کارایی منحصر به فردی داشته باشد.

خواص آجر

  • به عنوان مصالح پرکننده دیوار و سقف از جمله پر مصرف ترین مصالح باشد
  • زیبایی آجر و الگوی حاصل از آجرچینی باعث شده است که به صورت نما در داخل و خارج بنا مورد استفاده قرار گیرد و هویت خاصی به ساختمان ببخشد.
  • از آجر به عنوان فرش کف و پلکان ، فارغ از مقاومت مطلوب آن ویژگی های اقلیمی این مصالح کویری را بیشتر به نمایش می گذارد.

آجر سفال

این دسته از آجرهای رسی از نظر ساخت ، شکل و رنگ و مشخصات فنی در نهایت دقت تهیه و بسته به شکل آنها در نقاط مختلف ساختمان استفاده میشوند . به علت جذب کم آب در آجرهای سفالی به منظور چسبندگی مناسب با ملات انواع سوراخ دار آنها را مورد استفاده قرار میدهند . به علت سطح یک پارچه و یکنواخت آنها برای نمای آجری ، نوع سفالی پیشنهاد میشود.

این نوع آجرها از نظر شکل و ابعاد بسیار متنوع هستند و انواع مختلف آنها بر حسب شکل در نقاط مختلف ساختمان استفاده میشود . از جمله خواص دیگر آجرهای سفالی تو خالی ، سبکی آنهاست که باعث بالا رفتن سرعت کار نیز میشود.

تیغه

2.65kg

20 * 20 * 10

تیغه

3.2kg

25 * 20 * 10

تیغه

2.2kg

20 * 20 * 8

تیغه

3kg

20 * 20 * 13

تیغه

3.6kg

20 * 20 * 15

تیغه

4.5kg

25 * 20 * 10

تیغه

4.5kg

25 * 20 * 10

تیغه

7kg

40 * 20 * 13


دیدگاه خود را بیان کنید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای گروه ساختمانی مهندس قنبری محفوظ می باشد
طراحی سایت - هاستینگ - توسط سنادیتا
SANADATA | SanaCMS 12.2
دسترسی سریع
phone Logo