اسپیسر

اسپیسر,بتن,فاصله نگهدار,میله,گرد,فروش,انواع,در,سلمانشهر,مازندران,فروش اسپیسر در سلمانشهر,فروش مصالح ساختمانی در مازندران سلمانشهر,خانه مصالح معمار,مصالح ساختمانی معمار

اسپیسر بتن-فاصله نگهدار-پوشش بتنی روی میله گرد-پلاستیکی و بتنی-خانه مصالح معمار-دفتر تآمین و فروش محصولات ساختمانی--فروش انواع اسپیسر پلاستیکی و بتنی در سلمانشهر مازندران

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸         01154611240

 

تعریف اسپیسر بتن

اسپیسرها از جمله ابزارهائی هستند که در صنعت ساختمان کاربرد زیادی دارند. اسپیسر در لغت به معنای فاصله نگهدار می باشد که عموما فضای بین میلگرد و قالب را تامین می کند. از ضعف های متداول و قابل پیشگیری در سازه های بتن مسلح، تاثیر عوامل و عناصر مخرب اطراف می باشد. اکسیژن، رطوبت، کلر، سولفات ها و سایر عوامل خورنده محیط می توانند با نفوذ به درون بتن و تماس با میلگردها باعث سرعت بخشیدن به خوردگی میلگردها شده و از عمر مفید سازه بکاهند. این در حالی است که پوشش بتنی روی میلگرد می تواند به عنوان مهمترین عامل جلوگیری از خوردگی محسوب شود. زمانی که میلگرد در سطح بتن نمایان می شود اثر شیمیایی رطوبت و عوامل خورنده سرعت قابل توجهی پیدا می کند. بر اساس نتایج مطالعات، به ازای هر دو میلیمتر کاهش در ضخامت بتن روی میلگرد، پنج سال عمر سازه کاهش و از دوام، عمر و پایایی ساختمان کاسته می شود.

اسپیسرها (فاصله نگهدارها) مهم ترین ابزارها برای تامین حداقل پوشش بتنی الزامی روی میلگردها هستند. یک فضا ساز باید با شبکه های میلگرد هم خوانی داشته باشد و میلگردها را در طول عملیات بتن ریزی سازه مسلح در محل خود ثابت نگهدارد.

تا چند سال گذشته برای این منظور از تکه های سنگ، کاشی، موزاییک و سایر قطعات مشابه استفاده می شد. این موضوع علاوه بر کاستن دقت انجام کار، باعث هدر رفتن زمان، هزینه و نیروی انسانی می شد. امروزه عمدتا از اسپیسرهای پلاستیکی برای این منظور استفاده می شود. این قطعات در ابعاد، اشکال و مقاومت های مختلف تولید می شوند و با توجه به نوع سازه و نیاز پیمانکار برای ایجاد فاصله دقیق بین میلگرد و قالب به کار می روند.

انواع اسپیسر قابل عرضه:

اسپیسر پلاستیکی      

برای دیدن تصاویر بیشتر روی تصویر کلیک کنید

  

اسپیسر بتنی

برای دیدن تصاویر بیشتر روی تصویر کلیک کنید

 

  • <<تأمین مصالح معمار>>

    دفتر تآمین فروش محصولات ساختمانی

     فروش انواع اسپیسر  با قیمت نمایندگی در سلمانشهر مازندران

     

    اطلاعات بیشتر از اسپیسر در قسمت دسته بندی و مقالات


دیدگاه خود را بیان کنید